Kiedy pęknie bańka bitcoina

W sieci pojawiają się coraz częściej informacje, że bitcoin i rynek kryptowalut to bańka i lada moment ma pęknąć. W 2017 roku miała ta bańka pęknąć kilka razy a od września pękała nieprzerwanie aż do grudnia kiedy to na przekór prognoza Bitcoin osiągnął cenę 20 000 USD.

W tym czasie setki osób stało się milionerami, ale tylko ci którzy robili swoje mimo tył informacji, że bańka pęknie.

Dlatego uważam, że jest bardzo ważne by mieć dostęp lub słuchać informacji z rzetelnego źródła, które nie jest podatne na panikę i medialne manipulacje.

Poniżej przedstawiam film, w którym jeden z doświadczonych osób opowiada, dlaczego i co ważniejsze kiedy ta bańka może pęknąć i jakie mogą być konsekwencje. Całkowicie się z tym zgadzam.

Dodatkowo rynek kryptowalut i obecna sytuacja jest przedstawiona w perspektywie ostatniego kryzysu oraz bańki informatycznej z 2000roku.

Autor przedstawia sytuacje w których to dojdzie do pęknięcia bańki. A są to:

  1. Absurdalne notowania firm, które w swej nazwie mają coś ze słowem blockhain – uważam, że prawdopodobnie będzie wysyp takich firm w 2018roku i 2019
  2. Niewyobrażalne ceny i ciągle rosnące kursy nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości – w 2017roku bitcoin bił kolejne rekordy. Jednak nie można go porównywać do sytuacji z przeszłości, ponieważ jest to waluta deflacyjna, której jest określona ilość i co 4 lata zmniejsza się ilość udostępnianej waluty na rynek w postaci tzw. Kopania co wymusza rosnący charakter kursu tej kryptowaluty. I w odniesieniu do bitcoina należy brać poprawkę na ten istotną cechę tej monety.
  3. Rosnące zainteresowanie mediów meistremowych. Obecnie coraz częściej słychać o bitcoinie. „Jeśli nawet starsza Pani z warzywniaka będize Cię namawiać do zakupu bitcoina” – to wtedy należy się zastanowić, czy to już ten moment pęknięcia bańki.

Polecam zapoznać się z tym wywiadem , ponieważ informacje są rzetelne i dają wam lepszy pogląd na wszystkie wiadomości jakie będą spływać w 2018 roku  miedzy innymi o „Armagedonie na krypowalutach”

Z wywiadu wynika, że rok 2018 to rok, w którym rynek kryptowalut wejdzie w strefę Erly Majority:

Ta strefa cechuje się tym, że każdy będzie mógł zainwestować swoje pieniądze w ten rynek, oraz zacznie się zainteresowanie dużych firm oraz funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo prawdopodobnie banki bedą tworzyć swoje rezerwy finansowe na rynku kryptowalut. Co oznacza niespotykane dotychczas wzrosty ceny. Jeśli w 2017 był rynkiem Erly Adopters to z wykresu wynika, że w 2018 przynajmniej ceny urosną 4 krotnie więcej.

To oznacza, że bitcoin osiągnie cenę 100 000 USD i takie prognozy pojawiają się bardzo często w internecie. Zobacz mój artykuł o realnej prognozie o warości bitcoina 1 mln USD do 5 lat

Co to oznacza dla nas?

Kto wcześnie wejdzie w rynek ten prawdopodobnie zarobi wielkie pieniądze. A ile? Tego nie wie nikt. Na początku 2017 roku tego też nikt nie wiedział. A w grudniu wysypało się mnóstwo nowych milionerów.

Jedno jest pewne. 2018 rok będzie ciekawym rokiem.

Możesz stać z boku  i obserwować jak się to potoczy. Ja takich okazji przegapiłem kilka w życiu (tutaj o tym piszę) i też nie posiadam zbyt dużego kapitału do inwestycji. Dlatego opracowałem plan zarabiania by uwolnić się od niewłaściwych emocji jakie z pewnością pojawią się w ciągu inwestycji oraz dotrzeć tam gdzie planuję. W 2017r. z 500zł można było zarobić 90 000zł. Ja ulożyłem swój plan tak by w 2018roku z 1000zł zarobić 50 000zł. Są ku temu realne szanse i możliwości, że ten cel sie osiągnie i być może zarobi znacznie więcej.

Ty też możesz skorzystać z tej unikatowej możliwości. Przyłącz się do projektu zawodowyinwestor klikając tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X